Facebook Grubu Sayfasi

harika anlatımlı omuz şalı modeli

Sevgili bayanlar, sizlere öyle güzel bir şal anlatacağım ki şimdi ister kap olarak isterseniz de kapma olarak kullanabilirsiniz. Çok şık görüntü sizlere çok yakışacaktır. Yapımına gelince çok basit hiç zorlanmadan kolaylıkla yapabileceğiniz bir modeldir.

İşte omuz şalı için gereken malzemeler, orta kalınlıkta bir yün ip ve 5 numara şiş. Omuz şalının hazırlanışı ise; ilk olarak 50 ilmek örülür. Ardından 1. sırada bir diş haroşa örülüp geri dönülür. 2. sırada da bir diş haroşa örülüp geri dönülür. 3. sırada 30 ilmek örülür geri dönülür. 4. sırada 24 ilmek örülür geri dönülür. 5. sırada 18 ilmek örülür geri dönülür. 6. sırada 12 ilmek örülür geri dönülür. 7. sırada 6 ilmek örülür geri dönülür. 8. sırada sıra başına kadar örülür geri dönülür. Daha sonra 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sıra tekrarlanır. Dar kısım 57 diş olana kadar aynı şekilde örülmeye devam edilir. Aynısında bir tane daha yapıldıktan sonra resimdeki gibi ikisi birbirine dikilerek kullanılır.

Yapımı çok basit ve harika omuz şalı modelini yapmanız çok kolay ve çabuk olacaktır. Şimdiden sizlere kolay gelsin elleriniz sağlık.

harika anlatımlı omuz şalı modeli

harika anlatımlı omuz şalı modeli

Yorum yapin

Copyright © 2011 Bu site modelleri hakkında ücretsiz hizmet vermektedir.