Facebook Grubu Sayfasi

2013 anlatımlı bayan örgü kazak modelleri

Sevgili hanımlar, 2013 bayan kazak modellerinden sizler için seçtiğim kazak modelinin anlatımlı olarak veriyorum. El maharetinizi kullanarak kendiniz için yeni sezona güzel bir başlangıç yapmış olacaksınız. Örgü örmeyi sevenler için harika bir model olduğuna eminim. Artık akıllı ipler sayesinde rengârenk desenlere sahip kaza modellerine sahip olabiliyorsunuz. İşte sizler için en güzel örnek…

Nako Angoramatik 31197 (3 yumak) ip, 5 no’lu şiş kullanıyorsunuz. Ajur örgü şekli.

Arka: seksenyedi ilmek başlanır, üç santimetre bir + bir lastik yapılarak Ajura geçilir

1.sıra: Dört ilmek düz yapılarak sonraki üç ilmeğin üç ilmeği önden bir sıra alınıp, iki ilmek ortasından alınarak düz örülür. Üç ilmek düz yapılarak sonraki üç ilmeğin üç ilmeği önden birinci sıraya alınıp iki ilmek arkasına alınarak düz yapılır. Arka kısım ters örülür.

2 sıra: Bir ilmek düz yapılarak sonraki üç ilin bir ilmeği önden bu seferde üç sıraya alınıp, iki ilmekön kısma alınarak yapılır. Üç düz örülüp yeniden aynı işlem örülerek sıra bitirilir. Arka kısım ters örülür.

3 sıra: İlk sıradaki işlem tekrarlanır. Toplam kırk beş santimetre yapılarak kol evi için yanlardan üç + iki + bir ilmek kesilir. Kalan yetmiş yedi ilmek yirmi üç santimetre daha örülüp omuzlar için bie’ er ilmek azaltılır. Kalan otuz beş ilmek arka yaka için yedi santimetre daha örülerek bitirilir.

2013 anlatımlı bayan kazak modelleri

2013 anlatımlı bayan kazak modelleri

ÖN: Doksan dört ilmek başlanır, üç santimetre bir + bir lastik örülüp arkada yapılan Ajur yapılır. Toplam kırk beş santimetre yapılarak kol evi için kenarlarda üç + iki + bir ilmek kesilir. Kalan seksen iki ilmek yirmi üç santimetre daha örülüp omuzlar için iki’ şer ilmek kesilir. Kalan kırk ilmek ön yaka için yedi santimetre daha örülerek tamamlanır.

KOL: Elli altı ilmek başlanır, üç santimetre bir + bir lastik yapılıp arkada örülen Ajur uygulanır. On beş santimetre yapılıp iki santimetre’ de bir kenarlarda bir’ er ilemk çoğaltılarak yetmiş sekiz ilmek yapılır.
Toplam kırk dört santimetre yapılarak kol evi için kenarlarda üç + iki ilmek kesilir. Kalan atmış sekiz ilmek kırk dört ilmek kalana kadar her sırada bir’ er ilmek azaltılır. Yirmi dört ilmek kalana kadar her sırada iki’ şer ilmek azaltılır. Kalan yirmi dört ilmek bir defada bitirilerek tamamlanır. Evet hanımlar, şık bir kazak için bütün maharetiniz sizi bekliyor. :)

Gelen Aramalar:örgü kazak modelleri 2013,bayan örgü kazak modelleri anlatımlı,örgü kazak modelleri,anlatımlı örgü modelleri 2013,2013 kazak modelleri
Etiketler:

Yorum yapin

Copyright © 2011 Bu site modelleri hakkında ücretsiz hizmet vermektedir.